Існує багато книг з мотивації, як стати успішним та багатим. В них є поради та схеми досягнення цілей, але щось не спрацьовує, ніби чогось у цій формулі не вистачає. Коуч буде корисним для розробки бізнес-стратегії тільки у випадку, якщо внутрішньо ви «дорощений». Звичайно, дисципліна та сила волі знадобляться, але не вони є ключовими компонентами. А що головне? Психологічний стан. Саме він визначає які щоденні вибори та дії ми будемо здійснювати – у бік збагачення чи бідності. Розмова йде про два стана:
1. Життя з почуття страху та дефіциту, тобто там, де ви внутрішньо стискаєтесь (ви можете це помічати навіть тілесно). Постійне відчуття, що «можуть покарати, забрати», «раптом комусь не вистачить чи не сподобається», «так не можна», «краще не висовуватись» тощо. Такий собі режим виживання, з ідеєю “головне, щоб не гірше”. Тут немає сил на рух і досягнення.
Коли є більше енергії, ніж ви можете витрати на обслуговування своїх щоденних справ, то це інший стан профіциту.
2. Життя з любові, довіри, дозволу бути всьому, що відбувається, тобто там, де ви внутрішньо розширюєтеся, випрямляєтесь. У такому стані хочеться сміливо мріяти, просити, давати та взаємодіяти зі світом. Життя з любові – це про людей, у яких вистачило сміливості бути недосконалими та показувати себе світові. Вони можуть першими освідчуватися в коханні, діяти коли немає жодних гарантій успіху, вкладатися у відносини чи справу, які можуть не продовжитися. Оплакувати втрати і знов ризикувати. Показувати свою вразливість і вважати її силою, а не слабкістю, тому що саме вона щодня наповнює життя енергією.
Адже гроші це і є запакована енергія життя, яка виражена у ваших послугах, певних навичках та компетенції. Інакше висловлюючись, ви свою життєву енергію вкладаєте в щось (час, малювання картини, навчання, т.п) і обмінюєте це на гроші інших людей.
Що із вашою життєвою енергією? В якому стані більше живете ви?
Можна застрягти в пастці жертви і тоді здається, що всі обставини проти вас і що з самого початку чогось не дано. Але насправді вас відокремлює від нового життя перший і ваговий крок – намір, ухвалення рішення перейти в достаток, тобто у світ, де є вибори (реакцій, чоловіків, жінок, місця проживання тощо)
Зовнішній світ це продовження внутрішнього, отже збільшивши простір всередині почне змінюватись і фізична реальність. Але зміна не відбудеться, якщо тіло не витримує. Наприклад, ви хочете мати мільйони але заходячи в магазин Шанель ваше тіло напружується, що показує низьку пропускність великих статків. Уявіть, що всередені вас є резервуар для грошей – який у нього розмір? Не думкою міряйте, а прямо фізично відчуйте – маленький гаманець чи велика скриня? Внутрішню ємкість можна розтягувати. І почати можете із запропонованої техніки.
Техніка Розширення внутрішнього простору
Вранці прокинувшись, спитайте себе «Якби в мене була скатертина самобранка і можна вибрати на сніданок все, що завгодно, то щоб я хотів(а)?» Не поспішаючи назвіть все бажане. Потім йдете на кухню і без скорботи їсте те, що є. Далі збираєтеся виходити з дому і запитуєте себе «Якби до моїх послуг був будь-який одяг світу, то щоб я одягнув?» Так само повільно обміркуйте це. Відкриваєте шафу і одягаєте те, що є. Наступне питання протягом дня «Якби з усіх людей на планеті я міг(ла) з будь-ким зустрітися та поспілкуватися сьогодні, то хто б це був? Чим би ми займалися?” Не обов’язково конкретна людина, то, можливо придуманий збірний образ. Такі ж відповіді пошукайте на питання про відносини, про роботу, про хобі, про будинок. Після 10 – 21 днів чесно поживши у двох реаліях – внутрішнього та зовнішнього вибору, запитайте себе – чому реальності не збігаються? Із яких, коли і чому ви себе виключили?
Розсуваючи стіни внутрішнього вибору, розсуваєте і зовнішні можливості: фінансові, кар’єрні, стосунки, зовнішній вигляд тощо.
В ході вправи можливо помітити свої заборони на фантазії або неприємні відчуття. Це те, що вас тримає у стані страху. Якщо хочете більше практик усвідомлення які допомагають зі спазму (стиснення) перейти до розслаблення (розширення), то консультація психолога буде доречною.